100 dvasios ligų pagal Lao Dze, tokių kaip puikybė, godumas, greitas supykimas ir kt. (pilną sąrašą rasite čia – https://zyq.lt/100-dvasios-ligu-ir-vaistu-pagal-lao-dze/) – jas pas mus paprastai įprasta vadinti charakterio bruožais ar savybėmis. Mano suvokimu tai tik energijų disbalansai mumyse, rodantys, kad turime neišspręstų klausimų iš šio gyvenimo, praėjusių gyvenimų ir tėvų-protėvių gyvenimų.

Kaip spręsti tokius klausimus?

Mano receptas – dirbti visais trimis lygiais, kurie sudaro žmogų:

  • dirbti su kūnu – aktyviai gyventi, sportuoti, užsiimti čigongu, joga, bent vaikščioti kiekvieną dieną
  • dirbti su energija – medituoti, daryti kitas praktikas, kurios ramina, mažina minčių srautą, stresą (kurie suvalgo 70-90 proc. mūsų energijos), taip kelis kartus pakeliant žmogaus gyvybinės energijos kiekį, kuris lieka sveikatai, gyvenimui, klausimų sprendimui, daryti energetines praktikas, kelti energijos lygį (tam puikiai tinka Džong Juan čigongas)
  • dirbti kasdien su savimi, siekiant tapti geresniu žmogumi, skaityti knygas, rašyti dienoraštį, daryti savianalizę, ieškoti savo elgsenos priežasčių, neišspręstų savo šio, praėjusių ir tėvų-protėvių gyvenimų klausimų ir juos spręsti (idealiausiai tam tinka konsteliacijos ir Kinų vaizdinių medicina), nes tokie neišspręsti klausimai atsiliepia mūsų sveikatai, laimei, santykiams su savimi ir kitais žmonėmis.