I dalis

“Viskas yra energija” – turbūt visi tai girdėjote ne kartą?

Kad taip ir yra įsitikina kiekvienas giliau praktikuojantis žmogus.

O ką konkrečiai atstovauja šios energijos realiame gyvenime, jei viskas yra energija? Kodėl stringa įvairios žmogaus gyvenimo sritys? Kodėl ir kaip susidaro šie blokai? Ką daryti? Kaip pasipildyti atitinkamos energijos, nusiimti blokus, kad energija laisviau tekėtų? Ką daryti, ką praktikuoti?

Apie tai ir dar daugiau papasakosiu postų serijoje apie energijas – paprastai ir suprantamai, paprastų žmonių kalba. Viskas ką aš žinau, kuo gyvenu, ką gavau per asmenines patirtis, meditacijas, konsteliacijas, seminarus, mokymąsi pas įvairius mokytojus.

Ying (dar vadinama žemės arba moteriška energija) – atsakinga už tokias sritis kaip jausmai, emocijos, besąlyginė meilė, laimė, džiaugsmas, pasitikėjimas savimi (apie pasitikintį savimi žmogų sakoma – “tvirtai stovi ant žemės”), ramybė, atsipalaidavimas, savojo tikrojo Aš pajautimas, materija, Žemė, pinigai, kūnas, sveikata, santykiai. Kaip matome Ying energija atsakinga iš esmės už daugelį žmogaus gyvenimo sričių. Pats Ying’iškiausias dalykas žemėje yra vanduo. Ying energija gyvybiškai reikalinga mums kaip augalams vanduo.

Iš visuomenės gyvenimo matome, kad daugeliui žmonių šiuo metu jos trūksta labiau nei Yang energijos – visuomenės fizinė ir psichinė sveikata prastėja kiekvieną dešimtmetį, kiek daug žmonių ypač dabar kamuoja baimė ir nerimas, kiek daug turime nelaimingų šeimų, kiek daug vaikų auga tik su vienu iš tėvų ir pan..

Žmonės lyg ir gyvena labiau materialiai apsirūpinę, tačiau nelaimingi, nerealizuoja savęs.

Visa tai yra Ying energijos trūkumo pasekmė.

Ying energijos trūkumas organizme gali pasireikšti kaip inkstų ir su inkstais susijusių organų nesveikata – inkstų, šlapimo pūslės, lyties organų (gimdos, makšties, prostatos) uždegimai, širdies darbo sutrikimai (aritmija, širdies permušimai, širdies darbo jautimas), neramus miegas, nemiga, per aktyvios mintys, neramus protas, vidinės ramybės nebuvimas. Ypač didelis Ying energijos trūkumas gali privesti prie odos problemų, skydliaukės darbo sutrikimų, netgi diabeto, per dažno prakaitavimo, greito suprakaitavimo – organizmas bando atskratyti vadinamo karščio (Yang energijos pertekliaus) vėsindamas organizmą (todėl mes geriame liepžiedžių arbatą, kad numuštume temperatūrą prakaituodami).

II dalis

Energija žmoguje teka energetiniais kanalais (dar kartais taip vadinamais meridianais). Energetiniai kanalai yra kaip koks vamzdynas kaip kraujagyslės ir kapiliarai išsidėstęs visame kūne ir kuriuo teka Ying ir Yang energija į kiekvieną ląstelę, maitina ir valo ją. Apie energetinių kanalų egzistavimą žmogaus kūne Kinijos, Indijos, Tibeto išminčiai žinojo dar gerokai prieš Kristaus gimimą – Kinijoje randamos skulptūrėlės su pavaizduotais meridianais datuojamos net 4500-5000 m.senumo.

Energija negali tekėti žmogaus kūnu, kai jame atsiranda vadinamieji energetiniai blokai energetiniuose kanaluose. Užsikimšus energetiniam kanalui mes pradedame tai jausti – maudimas, skausmas, slėgis, nemalonūs pojūčiai, bendras energijos trūkumas, galvos skausmas, migrena, vangumas ir pan., kai kada nieko nejaučiame iš karto – tik po kurio laiko. Energijos trūkumas ir blokai ilgainiui perauga į fizinius sutrikimus ir taip atsiranda įvairios ligos. Visos ligos iš esmės yra vienokių ar kitokių energetinių blokų pasekmė.

Yra ligų, kurių priežasčių šiuolaikinė medicina nustatyti nelabai gali – pvz. migrena, nemiga ar net labai sunkios kaip diabetas ar vėžys. Žmonės dirbantys su energijomis, gyduoliai, mato šių ligų priežastis kaip energetinius blokus. Turiu gyvų pavyzdžių, kai žmonės „stebuklingai“ pasveiko nuo 20 metų kentėtos migrenos, nemigos, atsistatė po insulto, kai jau gydytojai buvo nurašę žmogų kaip „daržovę“ ar „sugrįžo“ iš Alzhaimerio po energetinių blokų pašalinimo per konsteliacijas, meditacijas, kinų vaizdinių medicinos terapijos seansus.

III dalis

Yang energija (tariasi Jan, dar vadinama vyriška arba kosmoso energija) yra atsakinga už tokias sritis kaip mintys, idėjos, protas, logika, strategijos, darymas, aktyvumas, realizavimas, kontūrai, darbai, sėkmė, pinigai, siela, dvasia, kosmosas. Yang energija kūne jaučiasi kaip šiluma / karštis. Trūkstant Yang (Ying energijos daugiau) energijos žmonės (tiek vyrai, tiek moterys) tampa lėtesni, melancholiškesni, flegmatiški, mažiau darbingi, neturi didelių norų, svajonių ir tikslų kažką daryti, stokoja ryžto kažką keisti gyvenime.

Gan dažnai vyrai (ir ne tik vyrai), kuriems trūksta Yang energijos, tiesiog laukia, kada baigsis darbo diena, galės grįžti namo, atsisėsti ant sofos ir žiūrėti televizorių ar žaisti kompiuterinius žaidimus. Tokiems vyrams tarytum nelabai rūpi jų karjera, neturi tikslų. Gali būti linkę į alkoholio vartojimą, nes alkoholis ne tik trumpam atpalaiduoja kūną, bet ir energetinius blokus, ko pasekoje į žmogų atiteka daugiau energijos ir jis pajaučia jėgų, pasitikėjimo savimi antplūdį.